Struktūra, valdyba, kontaktai
Vartotojams
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Asmens duomenų apsauga
Šilumos energijos taupymo priemonės
Administracinė informacija
ES projektai
Nuorodos
Naujienos
Apie bendrovę
Šilumos šaltiniai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Viešieji pirkimai
Pranešėjų apsauga
Pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra
Naujienos  >>   Technika nupirkta suderinus su įmonės valdyba   >>   Pradinis puslapis Struktūrinis medis
2018-11-21 Technika nupirkta suderinus su įmonės valdyba

2018 m. lapkričio 15 d. laikraštyje „Alio, Raseiniai“ pasirodė straipsnis apie UAB „Raseinių šilumos tinklai“ įvykdytus viešuosius pirkimus. UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktoriaus Modesto Globio teigimu, straipsnyje aprašytas ekskavatorinis krautuvas buvo nupirktas 2017 m. balandžio mėnesį įvertinus „Swedbank“ atstovams pirkinio kainą. Įmonei buvo suteikta galimybė įsigyti lizingo būdu.

Šis sprendimas dėl technikos pirkimo buvo priimtas 2017 m. įmonės strateginiame plane, kuris kasmet derinamas su Raseinių rajono savivaldybe, o prieš tai suderinus su UAB „Raseinių šilumos tinklai“ valdyba, kuriai pirmininkavo R.Baltrušaitis. 2017 m. sausio 18 d. valdybos posėdyje buvo patvirtintas visas įmonės strateginis planas: t. y. Raseinių katilinės kiemo asfaltavimas, Raseinių rajono centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas, kondensacinio ekonomaizerio įrengimas Ariogalos katilinėje, svarstyklių pirkimas ir naujo ekskavatorinio krautuvo pirkimas. Valdyba pritarė šioms investicijoms, o valdybos nutarimus įmonė privalo vykdyti.

Šis sprendimas dėl pirkimo buvo suderintas su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija. Ekskavatorinis krautuvas buvo nupirktas paskelbus supaprastintą atvirą konkursą per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, kuri prieinama visiems. Įmonės viešųjų pirkimų komisijai įvertinus, buvo paskelbtas laimėtojas, kuris atitiko konkurso technines specifikacijas. Ekskavatorinis krautuvas buvo nupirktas iš UAB „Judrės medis“, o straipsnyje minima UAB „Aplinkotvarka“ iš konkurso buvo atmesta kaip neatitinkanti techninės specifikacijos reikalavimų.

Ekskavatorinis krautuvas buvo įsigytas ir užpajamuotas Ariogalos katilinėje, nes spaudoje minimas „Belarus“ nuolat genda ir daug lėšų išleidžiama remontui. Ekskavatorinis krautuvas buvo pirktas ne tik kuro stumdymui, bet ir trasų priežiūros bei remonto darbams. Šildymo sezono metu atsitikus avarijai trasoje Ariogalos mieste įmonė neturėjo technikos šalinti avarijos padarinius.

2017–2018 m. įmonės lėšomis (ūkio būdu) buvo suremontuotos šilumos tiekimo trasos. Trasų remonto darbus įmonė atliks ir 2019 metais, naudodama minimą ekskavatorinį krautuvą. Šildymo sezono metu jis naudojamas kraunant kurą į sandėlį, o avarijos atveju – remontuojant trasas.

Esant galimybei, ekskavatorinį krautuvą įmonė nuomoja. 2017 m. jis buvo išnuomotas po 30,25 Eur už valandą (su operatoriumi, kuru ir einamosiomis išlaidomis), įmonė uždirbo 14883 Eur.

2018 m. ekskavatorinis krautuvas buvo išnuomotas kitai įmonei po 5,29 Eur už valandą (kaina be operatoriaus, kuro ir einamųjų išlaidų), todėl skiriasi nuomos kainos. Prieš nuomojant techniką, buvo atlikta tiekėjų, nuomojančių techniką, apklausa. Tuo metu buvo tokia rinkos kaina.

„Pagal laikraščio pateiktą informaciją, tokios technikos nuoma vienai dienai rinkoje kainuoja 165 Eur, o valandos kaina – 24,95 Eur. Iš tikrųjų UAB „Raseinių šilumos tinklai“ techniką išnuomoja brangiau – 30,25 Eur už valandą, todėl įmonei dėl nuomos žala nebuvo padaryta, o buvo uždirbta papildomai lėšų.

Laikraštyje minima, kad didėja šildymo kainos gyventojams. Stipriai rinkoje brangstant biokurui, 2018 m. spalio mėnesį šildymo kaina gyventojams net sumažėjo (2017 m. lapkričio mėnesio šildymo kaina buvo 6,28 ct/kWh, o 2018 m. lapkričio mėnesį – 5,78 ct/kWh). Įmonė tarp 60 Lietuvos įmonių, gaminančių šilumos energiją, 2017–2018 m. yra pirmajame dvidešimtuke pagal parduodamos šiluminės energijos kainą.

Pernai įmonė uždirbo 107 tūkst. Eur pelno. Tai pažymime, kad nei technikos įsigijimas, nei nuoma neigiamos įtakos įmonės finansams neturėjo“, – teigė UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius M.Globys.
 
 

<<< atgal
(c) UAB “Raseinių šilumos tinklai” - Visos teisės saugomos.    Svetainę sukūrė: Jauna Reklama